Искуство во користењето на Artrovex

Што е болка и воспаление на зглобовите, Inga од Белград знае не само. Таа доживеа непријатни симптоми на болеста, со кој се заврши својот живот за две цели недели. Inga искусни преоптоварување на работа, кој е под влијание на состојбата на нејзината зглобовите. Крем Artrovex помогна Inge, и таа со задоволство го сподели со нас своите искуства на употреба.

Се подготвува за концерт доведе до заеднички болест

Inga купи Artrovex да се излечи ги прстите од артритис

"Болка и воспаление на зглобовите и јас никогаш не слушнале за пред. Да, јас погледна кон нивните родители, разбираме дека сите ние расте стари, но не мислам дека тоа ми ме допира. Јас сум пијанист, за многу години јас предавав приватни часови за студентите и за работа со скратено работно време во музичко училиште. Јас се користат да учествуваат на фестивали и концерти, трошат многу време на предната страна на инструментот.

Јас сакам мојата работа и секогаш среќни се подготвува да сите концертни настани. Добив слава, имав мои обожаватели, во текот на мојата кариера, имам сите се постигне тој сакаше на млада возраст. Сега, мојот оптоварување е помалку од половината, но овој е мојот добро заслужен одмор.

Се разбира, за време на проби добив малку уморни прсти. Јас се чувствував како понекогаш на зглобовите се преоптоварени, јас треба од време на време престанав да го проба и прави вежби за рацете. Моите наставници ми рече дека со цел да се задржи на зглобовите во норма за животот и неопходен вежби, правилна исхрана и медицински миро.

Гимнастика јас го правев, но за користење на маст мислев дека само штом мојата рака зафати многу болка.

Тоа се случи после јас премногу поминато многу време во работата – мојот ученик беше се подготвува за концерт и се обидов да му покаже сите нијанси на играта. Концерт не беше добро, но по овие напори морав да одат на одмор, како моите прсти беа во болка неверојатно.

Се сетив дека мајка ми купи Artrovex

Решив да се купи крем болка обновување заеднички, затоа што тој знаеше дека ова време, едноставна гимнастика не може да се направи. Јас сум запознаен со сите алатки кои се комерцијално достапни, и се најде на познатите крем. Тоа беше Artrovex со масти ајкула видов дека во куќата на неговата мајка. Крем навистина помогна мојата мајка од болката во грбот. Јас запаметен како добра мајка ми зборуваше за овој крем, и одлучи да се цел мене исто.

Два дена по проби моите прсти не можеше да се движи. Почувствував огромна стрес и болка во најмала движење. Во близина на заеднички на индексот прст на десната рака, дури и да се разгоре, и тоа беше невозможно да се движат. Тоа беше артритис.

Inga излечи артритис во моите раце и сега продолжува да свири на инструмент

Крем Artrovex Јас добив преку ден, и јас веднаш почна да се користи. За тоа како да ја користите алатката, прашања се појавија, процесот е не се разликува од користењето на кои било други слични значи, покрај тоа што беше напишано во упатството на лекот.

По примена на крем се чувствував пријатно чувство на топлина, на крем е прилично мрсна, но тоа брзо се апсорбира. Ефектот на крем целосно се чувствував по 3 дена. Мојот зглобовите како доби храна внатре, исчезна непријатни сензации во текот на движењето, болката е исчезна. По една недела, јас чувствував дека мојата зглобовите здрави и се чувствуваат дури и подобро отколку порано. Имам целосно исчезна британија во зглобовите, воспаление во близина на индексот прст е целосно излечени.

Јас препорачувам користење на крем, против болка и да се врати на заеднички Artrovex секој кој се товари вашите зглобови повеќе отколку што треба. Сега јас ќе го искористите овој крем за превенција. Се консумира на крем повремено, јас се уште имаат половина цевка. Јас направив вистинскиот избор, а сега јас препорачувам Artrovex сите."