Инструкции за употреба Artrovex

Болки во зглобовите влијае на квалитетот на човечкиот живот. Воспаление, болки деформитет, дегенеративни болести кој ги уништува ткива на зглобовите – сето ова влијае на квалитетот на човечкиот живот. Кога зглобовите се започне да се подложат на товарот и негативно влијание на надворешните фактори, тоа е итно да се донесе ситуацијата под контрола.

Крем против болка и да се врати на заеднички Artrovex помага да се елиминира воспаление на зглобот, се врати мобилност и да се обезбеди оштетените ткива на хранливи материи. Алатка помага во различни патологии, тоа може да се користи за лекување и превенција на болести на зглобовите.

Индикации за употреба, Artrovex

Користете алатка во следниве случаи:
 • болест и повреди на коски и зглобови на разни видови,
 • болни сензации во регионот на заеднички,
 • воспаление
 • кога болката во грбот и долниот дел на грбот,
 • кога болката во грлото на матката,
 • со редовна механички стрес на зглобовите
 • за спречување на болести на коските и зглобовите.

Алатката е ефикасна во сите овие случаи, и да ги елиминира болката, предизвикува регенеративни процеси. Подобрување на композиции ќе се случи буквално во пред Вас. Ефектот се чувствува во првите минути по примена на акутна болка си оди, го елиминира оток и воспаление, работи активно за обновување на процесите.

Како да се користи оваа алатка

За да се постигне стабилна резултати, користете ја секојдневно Artrovex

За да се постигне стабилен и трајни резултати користат секојдневно. На крем состојки имаат единствен природен состав, негова континуирана употреба не предизвика иритација и алергиски реакции. Алгоритам за користење на дрога е сосема едноставна:

 • чистење на проблемот област од нечистотија и пот;
 • се земе мала количина на крем;
 • се примени на проблемот област (заеднички, грбот, вратот, rump);
 • БРИШЕЊЕ со светлина масажа движења;
 • почекајте додека не се целосно да се апсорбира.

Користете 1-2 пати на ден, наутро и навечер. Текот на третманот е еден месец. Профилактички употреба Artrovex еден или два пати годишно. Детални инструкции за употреба содржани во секоја кутија на дрога.

Контраиндикации и мерки на претпазливост

Несакани ефекти кога се користи тоа не е откриено. Кремот е лесно да се примени, има блага формула без иритација. Ако имате индивидуална нетолеранција да компоненти на дрога, се применуваат крем не е препорачливо. Не користите алатка ако се очекува во пријавата се повреди на кожата. Алатката е наменета за луѓе од сите возрасти. Се користат за терапевтски и профилактички цели.

Продавница крем во сува, заштитен од светлина. Не го изложувајте на директна сончева светлина. Не задржи во близина на пламен или извор на топлина. Чувајте се далеку од децата.

Artrovex крем број еден против болка и да се врати на заедничка функција. Моќта на природата, олицетворена во овој крем, ќе им даде на Вашите зглобови здравје и благосостојба. Цел Artrovex во Македонија на официјална веб-страница